İşgalci ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken, yarın Orta Doğu'ya yapacağı ziyaret kapsamında Gazze'deki duruma ilişkin diplomatik temaslarda bulunacak.

Beyaz Saray ile ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Blinken'ın bölgeye yapacağı ziyaretin detayları hakkında bilgi verdi.

7 Ekim'den bu yana 4 kez Orta Doğu ve işgal altındaki Filistin topraklarını ziyaret eden Blinken, işgal rejimine olan desteklerini doğrudan ifade etti.

Silah başta olmak üzere her türlü desteği işgal rejimine sağlayan işgalci ABD Dışişleri Bakanı Blinken'in, işgal rejiminin zor duruma düştüğü ve ağır kayıplar verdiği süreçlerde Orta Doğu turuna çıkması dikkat çekiyor.

Blinken'in, ziyareti kapsamında, bölgedeki durum, Gazze'de siyonist rejim saldırıları, esir takasının gerçekleşmesi, "insani aranın" verilebilmesi için taraflar arasında anlaşma zemini, Filistinlilere insani yardımların ulaştırılması ve olası bir bağımsız Filistin devletinin tanınmasına yönelik değerlendirmeler gibi konularda taraflarla çeşitli temaslarda bulunması bekleniyor. (İLKHA)

Kaynak: ilkha