Trafik kazalarında Türkiye ortalamasının üzerinde bir oranla gündeme gelen Şanlıurfa'da, çözüme yönelik valilik bünyesinde çalışma başlatıldı.

Özellikle son 4 ayda 74 vatandaşın yaşamını yitirdiği Şanlıurfa'da gerek denetim gerekse bilinçlendirme çalışmalarını takip eden Vali Şıldak, son olarak ilgili kurumların katılımı ile yapılan çalışmalar ve alınacak ek tedbirlere yönelik toplantı düzenledi.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ile Emniyet ve Jandarma Trafik Sorumlusu Birim Amirlerinin katıldığı toplantının ardından bir değerlendirme yapan Vali Şıldak, "Karayolları, çevre yolları ve kırsal mahalle yollarında trafik kazalarının yoğun olarak meydana geldiği noktalarda alınması gereken önlemler ve yapılması gereken çalışmaları ilgili kurumlarımızla birlikte değerlendirdik. Bu konuda ilk duyarlılık vatandaşlarımıza düşüyor. Biz çağrımızı bir kez daha yineliyor ve 'Lütfen Trafik Kurallarına Uyalım' diyoruz. Bunun yanı sıra gerek denetim hususunda gerekse alınacak diğer tüm tedbirlerimizi daha üst seviyeye çektiğimizi belirtmek istiyorum." dedi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha