Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eyyübiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Emine Demirkol Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Yavuz Selim Özel Eğitim Anaokulu koordinasyonunda planlanan 10-16 Mayıs "Engelliler Haftası"  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programla kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu merkez ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin ilgi gösterdiği kutlama programı, görsel sanatlar ergisinin gezilmesinin ardından işitme engelli öğrencilerin işaret dili ile eşlik ettikleri İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda özel öğrencilere ve katılımcılara hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, "Başımıza gelecek bir kazadan sakınmak, olacaklara şimdiden önlem almak imkân dâhilinde. Ancak unutmamamız gerekir ki hepimiz bir engelli adayıyız. Biliyoruz ki yaşamı paylaşıp birbirimize destek olduğumuz, farklılıkları güzellikler olarak gördüğümüz sürece aşamayacağımız hiçbir zorluk ve engel yok. İnsan için olmayan, insanı merkeze almayan hiçbir konu eğitimin kapsamına giremez. 'En büyük engel, engellenmektir.’ düsturuyla müdürlüğümüz bünyesinde, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimiz vasıtasıyla il düzeyinde eğitsel tanılama, izleme ve değerlendirme işlemlerini yaparak engelli kardeşlerimizin daha iyi eğitim almalarını sağlamaktayız. Eğitimciler olarak bizler üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmekteyiz ve fırsat verildiğinde sanattan spora, bilimden çalışma hayatına kadar nice alanlarda üstün başarılar gösteren engelli kardeşlerimize destek olmaya, sorunlarına çözüm üretmeye ve her daim onların yanında olmaya devam edeceğiz. Akıllardaki ve yüreklerdeki engelleri hep birlikte kaldırmalıyız." dedi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha