4 ayı aşkın bir süredir siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik sürdürdüğü barbar saldırılarına tepkilerini göstermek için bir araya gelen HÜDA PAR Malatya il ve ilçe belediye başkan adayları, deprem nedeniyle geçici olarak kendilerine tahsis edilen konteynerler önünde basın açıklaması düzenledi.

Merkez Battalgazi ilçesi Niyazi Mısri Mahallesi, Çevre Yolu üzerinde bulunan Malatya İl Başkanlığı önünde yapılan basın açıklamasını Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İlker Dönmezer okudu.

Gazze'nin düşmesi halinde Türkiye, Mısır, Ürdün, Suriye, Irak ve İran'ın da düşeceğinin altını çizen Dönmezer, bunun için dahi olsa HAMAS'ın safında yer almanın önemine dikkat çekerek herkesin bu meseleye beka meselesi olarak bakmak zorunda olduğuna vurgu yaptı.

"Kahraman mücahidler kıt imkanlarla soykırımcı siyonistlere büyük darbeler vurmaktadır"

"Siyonist israilin Gazze'ye yönelik barbarca ve vahşice saldırılarının beşinci ayına girmek üzereyiz." diyen Dönmezer, "Gazze'deki meşru hükümet olan HAMAS ve direnişin kahraman mücahidleri kıt imkanlarla soykırımcı siyonistlere büyük darbeler vurmaktadır. Allah'ın yardım ve inayetiyle direnişin kahraman evlatları olan mücahidler Gazze'de siyonist çetelerin tank ve zırhlı araçlarını imha etmekte ve işgal çetelerini cehenneme göndererek etkisiz hale getirmektedir. Mücahidlere güç yetiremeyen ve büyük kayıplar veren aşağılık siyonistler, verdikleri kayıplara karşılık olarak, Gazze'de kadın, çocuk, yaşlı ve savunmasız sivillere saldırarak soykırım suçu işlemektedir." dedi.

"Gazzeli kardeşlerimiz açlık, susuzluk ve kıtlıkla yok edilmek istenmektedir"

Siyonist işgalcilerden yaptıkları katliamın hesabının sorulması gerektiğini belirten Dönmezer, "Yapılan saldırılardan dolayı mazlum Gazze halkı Gazze'deki Refah şehrine güç etmek zorunda bırakılmıştır.  Gazze'deki Refah şehrinde nüfus 5 kat artarken, artan bu nüfusun çoğunluğu yine siyonist israilin hava saldırılarına maruz kalmaktadır. Nüfusun yoğun olduğu bölgelerin bombalanması hem savaş suçu hem de soykırımdır. Bu soykırımın hesabı siyonist çetelerden sorulmalı, katliamlarına müsaade edilmemelidir. İşgal altındaki Gazze'de yürek burkan görüntüler, vicdanları harekete geçirmeli, tüm uluslararası kamuoyu bu vahşete dur demelidir. Gazze'de siyonist işgal rejimi bir yandan mazlum halkın başına bombalar yağdırarak soykırım suçu işlerken diğer yandan Gazze'ye insani yardımların yapılmasına engel olmaktadır. Bunun neticesinde iki buçuk milyon mazlum kardeşimiz olan Gazze halkı; açlık, susuzluk ve kıtlıkla yok edilmek istenmektedir." ifadelerine yer verdi.

"Gazze'de çocukların yoldan kirli su içtiği görüntüler, içimizi acıtmakta, uykularımızı kaçırmaktadır"

Gazze'de siyonist işgal rejiminin bir yandan mazlum halkın başına bombalar yağdırarak soykırım suçu işlerken diğer yandan Gazze'ye insani yardımların yapılmasına engel olduğunu belirten Dönmezer, "Abluka altındaki Gazze'de yaşanan insanlık dramı her geçen gün daha da derinleşmektedir. Özellikle susuzluk ve açlıkla mücadele eden çocukların ortaya çıkan görüntüleri yüreklerimizi burkmaktadır. Gazze'de çocukların, yoldan kirli su içtiği görüntüler, içimizi acıtmakta, uykularımızı kaçırmaktadır. İnsanların temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı, suyun bile lüks haline geldiği bu ortamda çocukların yaşadığı zorluklar hepimizi derinden etkilemektedir. Bu mazlum kardeşlerimize bu zulmü reva görenleri ve bu mezalime seyirci kalanları Allah'a şikâyet ediyoruz. Uluslararası kuruluşlar; Gazze'deki yaşam koşullarının daha fazla dikkate alınması ve uluslararası toplumun bu acil duruma müdahale etmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Biz de buradan başta Türkiye olmak üzere tüm vicdan sahibi ülkelerin liderlerine sesleniyoruz; artık bu mezalime dur deyin! Bu insani krize müdahale ederek, insanlığınızı gösterin!" çağrısında bulundu.

"Gazze'de siyonistlerin saldırıları neticesinde soykırım, açlık ve kıtlık yaşanıyor"

Açıklamasının devamında devlet liderlerine çağrılarını yineleyen Dönmezer, "Halklar üzerlerine düşeni yapıyorlar. Bizler buradan devlet liderlerini halklar kadar cesur olmaya davet ediyoruz. Yaşanan zulümlere sessizliğiniz ve seyirci kalmanız şayet gayretullah'a dokunursa sizler hem bu dünyada hem de ahirete bu vebalin altından kalkamazsınız. Gazze'de siyonistlerin saldırıları neticesinde soykırım, açlık ve kıtlık yaşanırken, Gazze'nin dışında Filistin'in diğer şehirlerinde de işgal genişletilmeye, camilerin kapılarına kilit vurulmaya, gasp edilen topraklara Yahudi çapulcular yerleşimci adı altında yerleştirilmektedir. İşgalci çeteler ocak ayında bu yana Mescid-i Aksa'ya 22 kez baskın düzenledi. Kutsallarımıza her türlü saldırıyı yapan siyonist israil, Hazreti İbrahim Camii'nde ezan okunmasını 47 kez engelledi. İşgal altındaki Kudüs'ün batısındaki Ukkaşe Camii'nde geçtiğimiz Ekim ayının 7'sinden bu yana, siyonist işgalcilerin gerçekleştirdiği saldırı ve sabotajlar neticesinde camiyi sinagoga dönüştürdüler." dedi.

"Yapılan bu mezalimi unutmayacağız ve unutturmayacağız"

"Siyonist işgal rejiminin safında yer alan Batılı devletler, her geçen gün yaşanan insani drama neden olacak adımları atmaktadırlar." diyen Dönmezer, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Atılan bu şeytani adımlardan biri de Gazze'ye yapılan yardımların askıya alınmasıdır.  Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansına sağlanan finansmanı askıya alan ülkeleri buradan kınıyoruz. Siyonistlerin safında yer alan haçlı zihniyetinin modern versiyonu olan Batı ülkelerin bu hamlesini 'iğrenç bir adım' ve 'göz ardı edilemeyecek bir saldırganlık' olarak değerlendiriyoruz. Batılı ülkelerin, Gazze'de açlık çeken Filistinlilere yapılan yardımları askıya alarak siyonistlerle tam ortaklığa girme kararı göstermektedir ki; küfür tek millettir. Yapılan bu mezalimi unutmayacağız ve unutturmayacağız."

"siyonistlerin arzı mev'ud denilen vahşi ve hain bir planları vardır"

Siyonist işgalcilerin "arzı mev'ud" denilen planını anımsatan Dönmezer, "Buradan vicdan sahibi ülke liderlerine ve duyarlı olan Müslüman liderlere sesleniyoruz. Güçlerinizi birleştirerek bir araya geliniz ve bu mezalime son verecek adımları atınız. Unutmayınız ki siyonistlerin arzı mev'ud denilen vahşi ve hain bir planları vardır. Bu plana göre önce Gazze, sonra Fırat ile Nil arasındaki toprakları işgal etmeyi hedeflemektedirler. Gazze düşerse Türkiye, Mısır, Ürdün, Suriye, Irak ve İran düşer. Bunun için dahi olsa HAMAS'ın safında yer almak zorundasınız. Bu meseleye beka meselesi olarak bakmak zorundasınız. Unutmayınız bugün HAMAS kazanırsa, Türkiye, Mısır, Ürdün, Suriye, Irak ve İran kazanacaktır." ifadelerini kullandı.

"Gazze özgür olana kadar hakkı haykırıyor olacağız"

Dönmezer, son olarak Müslüman liderlere ve tüm uluslararası aktörlere şu çağrıda bulundu:

-Filistin'i devlet olarak tanıyan özgür ülkeler, HAMAS'ın ateşkes ile ilgili açıklamalarını desteklemelidir.

-HAMAS'ın siyonist israilin Gazze halkına yönelik saldırı ve soykırımları sona erene kadar ateşkesin mümkün olmadığı yönündeki kararını destekliyoruz.

-Batıdan nemalanan medya organlarının yanlı ve tarafı haberlerinde HAMAS'ı ateşkese yanaşmadığı yönündeki akla ziyan bilgi kirliliğini lanetliyoruz.

-HAMAS kalıcı bir ateşkesin sağlanması istemektedir. HAMAS kalıcı bir ateşkesin sağlanması için siyonist saldırıların sona ermesi, sınır kapılarının açılması ve Gazze halkına yapılacak olan insani yardımların koşulsuz bir şekilde ulaşmasını şart koşmaktadır. Bizler bu şartları buradan destekliyor ve deklere ediyoruz.

Buradan Uluslararası topluma sesleniyoruz: "Filistinlilere destek ve insani yardım sağlamak için derhal harekete geçiniz. Gazze'ye insani yardımları askıya alan 18 ülkeye kararlarını yeniden gözden geçirmeleri ve Filistin halkına karşı insani sorumluluklarını üstlenmeleri için baskı yapma" çağrısında bulunuyoruz.

HÜDA PAR olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın ve Müslüman kardeşlerimizin, Filistinli annelerin, bacıların ve çocukların yanındayız. Filistin halkına selam olsun! Şehitlere selam olsun! Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun. Gazze özgür olana kadar hakkı haykırıyor olacağız. Allaha emanet olun." (İLKHA)

Kaynak: ilkha