İşgal kuvvetleri bu sabah erken saatlerde Tulkarm'ın kuzeyindeki Deir El-Ğusun beldesine baskın düzenleyerek bir evi kuşattı.

Evdeki Filistinlilerle uzun süre çatışan işgalciler, top atışlarıyla evi yakıp yıktı.

Yerel medya, şu ana kadar 6 şehidin naaşının enkazdan çıkarıldığını, 5 şehidin cenazesinin ise işgalciler tarafından alıkonulduğunu bildirdi.

İşgalci rejime ait buldozerler, sabah erken saatlerde enkaz altından çıkarılan bir şehidin naaşına sağlık ekiplerinin ulaşmasını engellemişti.

Yaklaşık 13 saat süren kuşatmanın ardından iki katlı evin yıkıntıları üzerine bölgedeki halk akın etti.

Vatandaşlar, ambulanslar, sivil savunma ekipleri ve belediye ekipleri, yıkılan evin enkazında olası yaralı ve şehitleri aramaya başladı.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, işgal kuvvetlerinin, yıkılan evin enkazı altından çıkmaya çalışan iki genci de ateş açarak katlettiği görüldü.

İki kattan oluşan evde, 2001 yılında şehit edilen Fawaz Bedran'ın yakınlarının ikamet etmekte olduğu ifade edildi.

İşgalcilerin ayrıca, enkazdan kendi imkanlarıyla çıkan evin sahibi eski mahkum Seleme Beşir Bedran'ı da esir alarak bilinmeyen bir yere götürdüğü ifade edildi.

İşgal kuvvetleri, evdeki gençlerin geçen Kasım ayında Tulkarm'ın doğusundaki Beyt Lid köyünün girişinde bir siyonist askerin ölümüne yol açan silahlı saldırıda bulunduklarını savundu.

Öte yandan işgal kuvvetlerinin, yıktıkları binanın karşısında olayı takip eden gazetecilere ses bombası ve göz yaşartıcı gazla saldırdığı, bir keskin nişancının da Al-Arabi TV muhabirini hedef aldığı, ancak isabet etmediği bildirildi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha