Siyonist TV Kanal 13'e konuşan işgalci yüzbaşı Bar Zonshin'in kendi esirlerini vurduğunu itiraf etmesi, işgal kuvvetlerinin 7 Ekim'de sivilleri ve askerleri hedef aldığı yönündeki haberleri de teyit etti.

7 Ekim'de iki araç gördüklerini ve iki aracın kasasında çok sayıda kişinin bulunduğunu belirten Zonshin, "Bunların ceset mi yoksa yaşayan insan mı olduğunu bilmiyorum ve iki araca saldırmaya karar verdim." dedi.

"Belki de onları askerleriniz olduğu için öldürdünüz?" sorusuna işgalci Zonshin, "Doğru ama bunun doğru karar olduğuna ve adam kaçırma olayını durdurmanın daha iyi olacağına karar verdim." dedi. İşgal subayı böylece kendi askerlerini öldürmüş olabileceğini itiraf etti.

Esirlerin öldürülmesi olasılığına ilişkin Zonshin, "Doğru davrandığımı hissediyorum." diye konuşan Zonshin, bu kararın, Hannibal Protokolü'nün uygulanmasına yönelik ordudan gelen bir emir olup olmadığı yönündeki soruya da "Bu konuda pek çok operasyonel adımın atılması gerekiyordu. Ateş açılması gerekiyordu."

Hannibal Protokolü nedir?

Hannibal Protokolü, bir işgal rejimi vatandaşı yakalandığında, onun için tehlike oluştursa bile, onu kaçıranların olay yerini terk etmesini engellemek için ağır silah kullanımına izin veriyor.

7 Ekim operasyonu sırasında işgal medyası, işgal ordusunun esirlerinin öldürülmesini öngören Hannibal Protokolü'nü uyguladığını bildirmiş ve konunun araştırılması yönünde çağrılarda bulunmuştu.

İşgal ordusu, 7 Ekim'de bir ordu tankının Yahudi yerleşimindeki bir evi bombalaması sonucu 12 siyonist esirin öldürülmesiyle ilgili olarak 6 Şubat'ta sözde soruşturma başlatmıştı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha