HAMAS, yaptığı açıklamada, cani siyonist işgal kuvvetlerin Gazze şehrinin Rimal ve Tel el-Hava mahallelerinden çekilmesinin ardından çoğunluğu işgalci keskin nişancılar tarafından vurulmuş 100'e yakın şehidin bulunduğunu hatırlattı.

Söz konusun katliamın, işgalci oluşumun imha ve  Filistin halkını zorla topraklarından sürmeyi amaçlayan suç içeren bir yaklaşım olduğunu vurgulayan HAMAS, "Dünya halkları ve özgür insanları, eylemlerini sürdürmeli ve bu Nazi oluşumunu ve onun sivillere, çocuklara ve kadınlara karşı yürüttüğü imha savaşını kınamalıdır." çağrısında bulundu.

HAMAS, açıklamasının devamında Uluslararası Adalet Divanı'nın bu suçları belgelemesi ve bu savaşın durdurulması yönünde bir karar alması ve Filistin halkına karşı işlenen bu korkunç suçların durdurulması için her türlü tedbirin alınması gerektiğini vurguladı. HAMAS, ayrıca bu haydut oluşumun ve onun Nazi liderlerinin, tüm dünyanın gözü önünde işledikleri suçlardan sorumlu tutulması çağrısında bulundu.

İşgalcilerin Gazze'nin Tel el-Hava ve el-Rimal mahallelerinden çekilmesinin ardından kurtarma ekipleri bugün yaklaşık 100 şehidin cenazesine ulaşmıştı. Bunların çoğunun keskin nişancı kurşunlarıyla şehit olduğu bildirilmişti. (İLKHA)

Kaynak: ilkha