Dünyanı farklı coğrafyalarında yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik yardım çalışmalarında bulunan Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, bir yandan Afrika ülkelerinde hanelere gıda yardımı yapıp iftar yemeği ikramında bulunurken öteki taraftan Türkiye'de ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik giydirme programını yürütüyor.

Avrupa Yetim Eli, hayırseverlerin destekleriyle yürütülen yardım çalışması kapsamında Diyarbakır'daki yüzlerce çocuğun giyim ihtiyaçlarını karşılayarak bayram öncesinde mazlumların duasına talip oluyor.

Başlatılan giydirme programı kapsamında açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli Diyarbakır Bağlar İlçe Temsilcisi Ahmet Kaya, hayırseverlerin desteklerini sürdürmesi durumunda söz konusu çalışmayı bayrama kadar devam ettirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Kaya, "Avrupa Yetim Eli olarak daha önceki yıllarda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı öncesinde de Diyarbakır'daki yetim, öksüz ve kimsesiz çocuklarımıza yönelik giydirme programlarını başlattıklarını belirten Kaya, " dedi.

Yürütülen yardım çalışmalarına katkı sunan hayırseverlere teşekkürlerini ileten Kaya, "İhtiyaç sahibi ailelere yönelik başlatmış olduğumuz bu program kapsamında çocuklarımızın elbise ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılayarak önümüzdeki Ramazan Bayramı'na hazırlıyoruz. Hayırseverlerin destekleriyle yürüttüğümüz bu çalışmayı bağışçılarımızın katkılarıyla bayrama kadar sürdürmeyi hedefliyoruz. Tüm ailelerimiz adına bu çalışmaya katkı sunan hayırsever bağışçılarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Allah kendilerinden razı olsun." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha