Vali Ersin Yazıcı, ilk olarak hayvancılık faaliyetlerinin yürütüldüğü, teknolojik altyapıya sahip MASET Ari Damızlık Düve Üretim Çiftliğinde incelemelerde bulunarak genel faaliyetleri hakkında işletme sahibi Battal Yıldız’dan bilgi aldı.

Vali Yazıcı, daha sonra kentte istihdama ve hayvancılığa katkı sağlayan Hayat Besicilik ve Yem, Safir Et Besi İşletmesini ziyaret ederek, işletme sahibi Talha Pektaş’tan hayvansal üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.  

Üretim tesislerini gezip incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, son olarak Büyükbaş Hayvancılık İşletmesini ziyaret ederek işletme sahibi Mustafa Karaman’dan, işletmede gerçekleştirdikleri üretim faaliyetlerine ve hayvanların yetiştirilmesine dair bilgi aldı.

İncelemelerinin ardından Vali Yazıcı, işletme sahiplerinin ihtiyaç, görüş ve taleplerini dinleyerek ziyaretini sonlandırdı.

İncelemelerde Vali Yazıcı’ya; Vali Yardımcısı Talat Tabur, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, ilgili kurum müdürleri ve işletme sahipleri eşlik etti. (İLKHA)

Kaynak: ilkha