Kassam Tugayları, 7 Ekim'de başlattığı Aksa Tufanı harekatı kapsamında gerçekleştirdiği kapsamlı operasyonlarını 119. günde de sürdürdü.

Kassam, Gazze'de şu ana kadar 561 işgalci subay ve askeri öldürdü, en az 2 bin 812 işgalciyi yaraladı.

İlk günden bu yana operasyonlarına ilişkin bilgilendirmeye devam eden Kassam Tugayları, bugün birçok işgal aracını roketlerle imha etti, 15 siyonist askeri sıfır mesafeden etkisiz hale getirdi.

Kassam Tugayları'nın, 119. günde düzenlediği operasyonlara ilişkin paylaştığı yerel saat ve bilgiler şöyle:

10:59 | Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin batısındaki El Emel Mahallesi'nde siyonist personel taşıyıcısını Yasin 105 roketiyle vurdu.

11:57 | Kassam Tugayları, Han Yunus'un batısındaki Curat el-Akkad bölgesinde Yasin 105 roketiyle siyonist Merkava tankını vurdu ve tank alev aldı.

19:15 | Kassam Tugayları, Gazze şehrinin batısındaki Cevazat bölgesinde bir siyonist personel taşıyıcısını Yasin 105 roketiyle imha etti.

19:25 | Kassam mücahitleri, Gazze şehrinin batısındaki Cevazat bölgesinde sıfır mesafeden 15 siyonist askeri etkisiz hale getirmeyi başardı

19:31 | Kassam Tugayları, Gazze şehrinin batısındaki El Cami bölgesine giren işgal askerlerinden oluşan bir topluluğu havan toplarıyla dağıttı.

19:40 | Gazze şehrinin kuzeyindeki savaş hatlarından dönüşlerinin ardından mücahitlerimiz, 3 Siyonist Merkava tankının pusuya düşürüldüğünü; bunların "Yasin 105" roketleri ve "Şavaz" bombalarıyla hedef alındığını doğruladı.

Seriyyeler, 10 işgalciyi öldürüp yaraladı Öte yandan Kudüs Seriyyeleri de birçok başarılı operasyonla işgal kuvvetlerine ağır kayıplar verdirtti.

Seriyyeler, Ebu Ali Mustafa Tugayları ile ortak operasyonla Faccah askeri alanını "107" füzesiyle, Han Yunus'un batısındaki düşman asker ve araçlarından oluşan bir topluluğu da 60 kalibrelik havan toplarıyla bombaladı.

Seriyyeler, Cibaliye'nin doğusunda bir siyonist gözetleme kulesi ile mevzilerdeki işgal askerlerini makineli tüfekle hedef aldıkları anları paylaştı.

Seriyyeler, Han Yunus'un batısındaki El-Emel mahallesindeki bir evde saklanan 10 askerden oluşan Siyonist kuvveti TPG  roketiyle hedef alarak onları öldürüp yaralamayı başardı.

Bu arada Aksa Tugayları, Mücahid Tugayları, Ebu Ali Mustafa Tugayları gibi direniş grupları da Gazze'de birçok operasyonla işgal araçlarını ve düşman askerlerini hedef aldıklarını duyurdu.  (İLKHA)

Kaynak: ilkha