Kassam Tugayları, Aksa Tufanı harekatının art arda 126'ncı gününde de birçok cepheye giren siyonist kuvvetlerle çarpışmaya devam etti.

Kassam Tugayları, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, mücahitlerin, Han Yunus şehrinin doğusundaki Abasan El-Kabira bölgesinde bir grup işgal askerine karşı anti-personel patlayıcıyla karşılık verdiğini bildirdi. Kassam, ardından 7 işgal askerinin sıfır mesafeden etkisiz hale getirildiğini kaydetti. Kassam, operasyonu gerçekleştiren mücahitlerin daha sonra sağ salim üslerine döndüklerini belirtti.

Öte yandan Kassam Tugayları, Gazze Şehri'nin batısındaki Tel el-Hava Mahallesi'ndeki bir siyonist keskin nişancının Kassam'ın keskin nişancısı tarafından hedef alınmasını, yine bir Kassam keskin nişancısının işgal askerlerini vurması ve mücahitlerin işgal araçlarını roketlerle hedef aldığı anlara ait görüntüleri paylaştı.

Kassam mücahitleri, ayrıca gün içinde Gazze şehrinin batısındaki El Katiba bölgesine giren düşman kuvvetlerini havan toplarıyla dağıttığını bildirdi.

İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı olan Kudüs Seriyyeleri ise, El Aksa Şehitleri Tugayları ile Liva El-Amudi Tugayı'la birlikte düzenledikleri ortak operasyonda düşman askeri topluluklarını havan atışlarıyla hedef aldıkların görüntüleri yayınladı.

Seriyyeler, ayrıca Mücahid Tugayları ile düzenledikleri ortak operasyonda Cibaliye'nin doğusundaki Doğu Mezarlığı'nın arkasında düşman askerlerini ve araçlarını, makineli tüfeklerle ve ağır silahlarla hedef aldıklarını ve doğrudan isabet elde ettiklerini kaydetti.

Kudüs Seriyyeleri, mücahitlerinin, Han Yunus'un batısındaki ön cephelerde siyonist askeri araçları hedef aldığı görüntüleri de paylaştı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha