Kassam Tugayları, 7 Ekim'de başlattığı Aksa Tufanı harekatı kapsamında gerçekleştirdiği kapsamlı operasyonlarını 118. günde de sürdürdü.

Kassam, Gazze'de şu ana kadar 561 işgalci subay ve askeri öldürdü, en az 2 bin 812 işgalciyi yaraladı.

İlk günden bu yana operasyonlarına ilişkin bilgilendirmeye devam eden Kassam Tugayları, bugün biri Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin batısında düşman araçlarıyla çatışan, diğeri ise işgal araçlarını ve bir siyonist subayı kanasla hedef alan mücahitlerin iki videosunu yayınladı.

Kassam Tugayları'nın, 118.günde düzenlediği diğer operasyonlara ilişkin paylaştığı bilgiler şöyle:

15:14 | Kassam mücahitleri, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin batısındaki bir evin içinde barikat kuran bir grup işgal askerini, güçlendirilmiş TBG top mermisiyle hedef alarak onları ölü ve yaralı bırakmayı başardı

15:25 |  El Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin batısında bir D9 askeri buldozerini Tandem mermisiyle hedef aldı.

16:52 |  Savaş hatlarından döndükten sonra mücahitlerimiz; Gazze Şehri'nin Şeyh Rıdvan mahallesi eteklerinde 3 siyonist aracı Yasin 105 roketleriyle hedef aldıklarını doğruladı.

16:58 |  Kassam Tugayları, ağır kalibreli havan toplarıyla Gazze şehrinin batısındaki düşman mevzilerini imha etti.

17:11 |  Savaş hatlarından döndükten sonra mücahitlerimiz, Gazze Şehri'nin Şeyh Rıdvan mahallesi eteklerinde siyonist mühendislik kolordusuna ait bir askeri aracı " Yasin 105 roketiyle hedef aldıklarını doğruladı.

17:30 |  Kassam Tugayları, Gazze Şehri'nin güneyindeki Zaytun Mahallesi'nde 3 İHA ele geçirdi.

Bu arada Kudüs Seriyyeleri de Han Yunus'un merkezindeki savaş hatlarından döndükten sonra mücahitlerinini, siyonist bir askeri aracı ve bir personel taşıyıcıyı Tandem mermileriyle hedef aldıklarını ve düşman askerleriyle sıfır mesafeden çatıştıklarını, çok sayıda kişinin ölü veya yaralı kaldığını doğruladığını kaydetti.

Seriyyeler ayrıca gün içinde düşman asker ve araçlarının mevzilerini havan toplarıyla bombaladı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha