Ziyarette HÜDA PAR heyetini platformun dönem Başkanı Hakan Ülgen, Akdeniz Dayanışma Platformu Başkanı Alparslan Aslan ve platforma üye diğer derneklerin başkan ve yöneticileri karşıladı.

Gazze ve Refah'ta yaşanan katliamlarla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette, devam eden siyonist saldırılara ilişkin siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına düşen sorumluluklar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Durmaz, Gazze ile ilgili yapılan eylem ve etkinliklere üniversitelerdeki duyarlı hoca ve öğrencilerin destek vermesinin önemli olduğunu dile getirdi.

"Üniversite kampüslerindeki Gazze destek eylemlerini önemsiyoruz"

Konuşmasında Durmaz, "Son dönemlerde üniversite kampüslerinde başlayan Gazze destek eylemlerini önemsiyor ve bu eylemleri kıymetli görüyoruz. Bu düşüncelerle HÜDA PAR Antalya İl Teşkilatı olarak Kudüs Platformunun organizesinde Akdeniz Üniversitesi bahçesinde açılan Gazze Destek Çadırı'nı ziyaret ettik. Gazze ile ilgili yapılan eylem ve etkinliklere olan desteğimizi ve parti olarak bu konuya dair hassasiyetimizi konuştuk. Bundan sonra da Gazze ile ilgili yapılacak eylem ve etkinliklere katılacak ve zalime karşı tarafımızı belli edeceğiz." dedi.

"Saldırılar durmalı, abluka kaldırılmalı, ateşkes olmalı"

Soykırıma karşı tüm insanlığın bütün imkânlarını seferber ederek harekete geçmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz, "7 Ekim'den bu yana devam eden soykırıma karşı tüm insanlık bir bütün halinde ve bütün imkânları seferber ederek harekete geçmelidir. İşgal rejimi dünyanın gözü önünde katliamlarını sürdürüyor, kardeşlerimizi diri diri yakıyorlar. Bunun için saldırıların durması gerekir. Evet, saldırılar durmalı, abluka kaldırılmalı, ateşkes olmalı, işgalciler Filistin topraklarından tamamen çekilmeli, siyonistlerin elindeki Filistinliler serbest bırakılmalı, Refah Sınır Kapısı açılmalı, insani yardımlar içeri alınmalı, Gazze ve Refah'ın imarına hemen başlanılmalıdır. Bu şartların oluşması için uluslararası kamuoyu işgalcilere baskı yapmalıdır." ifadelerini kullandı.  

"Üniversitelerde siyonizme karşı başlatılmış olan haklı isyan anlamlıdır"

Üniversitelerde başlatılan eylemlerin değerli olduğunu vurgulayan Durmaz, "Bugün birçok üniversite kampüsünde siyonizmin zulüm ve vahşetlerine karşı başlatılmış olan haklı isyan anlamlı ve değerlidir. Dini, dili fark etmeksizin vicdanlı bütün insanları harekete geçirmesi, insanlık ailesinin ortak sesi olması, dünya için tehlike arz eden siyonizm ideolojisinin bertaraf edilmesi ve nehirden denize özgür bir Filistin'in inşası açısından desteklenmesi gerekmektedir. Çünkü amaç Gazze'nin düşmemesi ve gerçek anlamda özgürlüğüne kavuşmasıdır." şeklinde konuştu.

"Gazze özgür değilse insanlık tutsaktır"

Ne olursa olsun Gazze'nin düşmemesi gerektiğini vurgulayan Durmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Gazze düşerse, ümmet düşecektir. Gazze düşerse Müslümanlar kaybedecektir. Gazze düşerse, insanlık siyonizme teslim olacaktır. Bundan sebep Gazze'nin düşmemesi gerek. Gazze'nin işgalden kurtulması ve özgür olması gerek. Gazze özgür değilse, insanlık tutsaktır. Gazze'nin özgürlüğü, siyonizm zihniyetinin yok edilmesiyle mümkündür. Bizler HÜDA PAR Antalya İl Teşkilatı olarak 7 Ekim Aksa Tufanı'ndan sonra her fırsatta Gazze'yi gündem yaptık, inşallah bundan sonra da gündemden düşürmeyeceğiz." (İLKHA)

Kaynak: ilkha