İşgalci siyonist rejimin Gazze'de yaptığı soykırıma tepki göstermek amacıyla hekimlerin ve sağlık çalışanlarının her hafta cumartesi günü düzenlediği 'sessiz yürüyüş'ün 11'incisi Malatya'da da "Hekimler ve Sağlık Çalışanları Terör, Soykırım ve İşgale Karşı Yürüyor!" sloganıyla gerçekleştirildi.

Yürüyüş, eski İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünden başlayarak Kernek Karagözlüler Camii önünde son buldu.

"Gazze halkının un bulamadığı için hayvan yemlerini öğütmeye başladığı haberleri geliyor"

Yürüyüşün ardından kitle adına basın açıklamasını okuyan Feyza Karslıoğlu, işgalci siyonist rejimin Filistin’de uyguladığı sistematik zulüm ve işgalin hala devam ettiğine dikkat çekerek, "Evler, okullar, hastaneler bombalanıyor; Gazze halkı abluka altında açlığa mahkum ediliyor. Su vanalarını kapatan, tarlaları bombalayan ve kente gıda girişlerini engelleyen israil, bunları tüm dünyanın gözü önünde, saklamaya dahi gerek görmeden alenen gerçekleştiriyor. Gazze halkının un bulamadığı için hayvan yemlerini öğütmeye başladığı haberleri geliyor. Bombaların, kitle imha silahlarının dehşetinden kurtulabilen insanlar, yetersiz beslenmenin, susuzluğun, salgın hastalıkların pençesinde ölüme mahkum ediliyor. Dünyanın en büyük açık hava hapishanesi olan Gazze’ye açılan tek kapı ‘Refah Sınır Kapısı’, aynı zalim elin ablukası altında insani yardımlara neredeyse hiç geçit vermiyor." ifadelerini kullandı.

"Refah Kapısı mutlaka açılmalı"

Karslıoğlu, "Buradan haykırıyoruz: Refah Kapısı mutlaka açılmalıdır! Devleti, sivil toplum kuruluşlarımızı, milletimizi ve tüm insanlığı bu konuda ses vermeye davet ediyoruz. Bu duyarlılıkla gerçekleşen tüm adımlara, bildirilere, yürüyüşlere olan desteğimizi de dile getirmek istiyoruz." dedi.

"Hayatımızın her alanında ve mesleklerimizde ‘boykot’ çağrımızı tekrarlıyoruz"

Boykot'un ehemmiyetine değinen Karslıoğlu, "israil işbirlikçisi devletlerin ve şirketlerin, soykırıma olan aleni desteği artarak sürüyor. Bir avuç mazlumun karşısında bütün dünya zalimleri tek safta saldırmaya devam ediyor. Gönlü ve duası Filistin’in yanında olan vicdan sahiplerinin ise en büyük silahlarından biri: Boykot. Hayatımızın her alanında ve mesleklerimizde ‘boykot’ çağrımızı tekrarlıyoruz. Tüm meslektaşlarımıza zulme destek olan ilaç firmalarını boykota devam etmeyi hatırlatıyor, Sağlık Bakanlığı yetkililerinden de aynı hassasiyeti hastane eczanelerinde göstermesini bekliyoruz." diye belirti.

"Çok iyi biliyoruz ki: israil kaybedecek, insanlık ve Filistin halkı kazanacak!"

"Hekimler ve sağlık çalışanları olarak 11. haftasında toplandığımız ‘Sessiz Yürüyüş’ümüzde, tutuklansalar da öldürülseler de görevleri başından ayrılmayan Gazze’li meslektaşlarımızı tekrar selamlıyoruz!" diyerek açıklamasına devam eden Karslıoğlu, son olarak şunları kaydetti:

"Elbette çok iyi biliyoruz ki: Sen kaybedeceksin israil! İnsanlık kazanacak! Filistin halkı kazanacak! Beyaz önlüklerini soykırıma karşı duvar örenler kazanacak! Yıktığın hastanelerin içinde bütün insanlığın hayatını kurtarmaya devam eden Gazzeli meslektaşlarımız kazanacak! İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz! Kanıksamayacağız! Normalleştirmeyeceğiz! Sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız!" (İLKHA)

Kaynak: ilkha