Gazze'de gıda sıkıntısı ve açlık her geçen gün daha da kötüye gidiyor.

Refah Sınır Kapısı'nın siyonistlerce işgal edilmesi ve kapatılması nedeniyle Gazze'ye yardım tırları giriş yapamıyor.

Siyonist işgalciler, Gazze'ye giden yardım konvoylarına saldırıyor.

Konvoyda taşınan gıda, un veya sağlık malzemeleri yere atıldı, malzemeler tahrip edilip ateşe verildi.

Refah Sınır Kapısı'nda işgalci siyonist rejimin yardımları hedef alması ile ilgili İLKHA'ya konuşan Şanlıurfa Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı İbrahim Halil Güven, yaşanan tablo karşısında Müslüman ülke ve yöneticilere büyük iş düştüğünü söyledi.

"Müslümanların yapması gereken ne varsa yapması gerekiyor"

Güven, "Bu konuda söyleyecek fazla bir şey yok. Müslüman ülkelerinin liderlerine yazıklar olsun. Siyonist rejim yapacağı en son şeyi de yaptı. Tek bir yerden gelen yardımları kesti. Saldırı düzenleyip oranın kontrolünü aldı. Müslümanların yapması gereken ne varsa yapması gerekiyor. STK'ların sahada olması, ellerinden geleni yapmaları gerekiyor. Müslüman ülkelerinin yönetimlerinin sıkıştırılması, karar almalarına vesile olunması gerekiyor." dedi.

"Ellerinde güç olanların bir an önce bu terör şebekesini durdurmaları gerekiyor"

İslam İşbirliği Teşkilatının sözde değil fiili yaptırım uygulaması gerektiğini vurgulayan Güven, "İslam İşbirliği denilen bir teşkilat var, 57 Müslüman ülkesinin katıldığı bir teşkilattır ama hiçbir yaptırım gücü yok. Gazze'ye verdiği destek sadece sözde kalıyor. Sözde kalması lazımsa zaten STK'lar yapıyor. Sıradan insanlar bunu zaten yapıyor. Ellerinde güç olanların bir an önce bu terör şebekesini durdurmaları gerekiyor. Yardımların da en kısa zamanda Gazzeli Müslümanlara yetiştirilmesi gerekiyor. Bunun için herkes elinden geleni yapmalı, elinden gelenin fazlasını yapması gerekiyor." diye konuştu.

"Konu Gazze olduğunda hiçbir şekilde insan haklarının hükmü yok"

İnsan hakları denilen hakkın sadece Batı için geçerli olduğunu söz konusu Gazze olduğunda insan haklarının hükmünün olmadığına dikkat çeken Güven, "İnsan hakları deyince sadece Batı ve ABD için geçerli. Bu durum Müslüman ülkeler olduğunda özellikle Filistin ve Gazze olduğunda da hiçbir şekilde insan haklarının hükmü yok. İşgalci terör şebekesi hiçbir kanunu dinlemiyor. Hiçbir şekilde uluslararası hukuku dinlemiyor. Ne Avrupa'nın ne insan hakları diyen Birleşmiş Milletlerin üzerinde hiçbir şekilde etkisi yok. Ancak Müslümanlara iş düşüyor. Allah'u Teala yöneticilerimizi gayretli kılsın, onlara feraset versin. Bir an önce onları gaflet uykusundan uyandırsın inşallah." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kaynak: ilkha