İşgalcilerin bu cumartesi sabahı Gazze şehrinin çeşitli yerlerini bombalaması sonucu onlarca kişi şehit oldu, çok sayıda kişi de yaralandı.

Filistin medyasına göre  işgal savaş uçaklarının El Derac ile El Sabra mahallelerinde iki evi bombalaması sonucu aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 8 kişi şehit oldu, çok sayıda kişi yaralandı.

Yine El-Sabra Mahallesi'nde insansız hava aracının sivil bir aracı füzeyle bombalaması sonucu birden fazla kişi şehit oldu ve yaralandı.

Gazze şehir merkezindeki Belediye Parkını hedef alan saldırıda da en az 5 kişi şehit oldu. İşgal topçusu Tel El Hava Mahallesi'ndeki El Saada Kuleleri çevresini de bombalamaya devam etti.

Gazze Şeridi'nin güneyinde, Refah şehrinin kuzeybatısındaki El Mevasi bölgesinde işgal topçularının yerlerinden edilmiş kişilerin çadırlarını ve tarım seralarını hedef alması sonucu en az 2 kişinin şehit olduğu, çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi.

İşgal araçlarının Refah şehrinin batısındaki Şakuş bölgesinden çekilmesinin ardından kurtarma ekipleri 5 şehidin cenazesine ulaştı.

İşgal güçleri ayrıca Han Yunus şehrinin doğusunda vatandaşların evlerine de ateş açtı.

Gazze Şeridi'nin merkezinde,  işgal uçaklarının Megazi kampındaki bir evi bombalaması ve Nuseyrat kampının kuzey ve batısını top atışlarıyla hedef alması sonucu da en az bir kişi şehit oldu, onlarca kişi de yaralandı.

İşgal savaş uçakları Gazze şehrinin güneybatısındaki Tel el-Hava ve Şeyh Aclin mahallelerine de iki saldırı düzenlerken, insansız hava araçları ve işgal araçları El Zeytun mahallesinde El Şama Camisi yakınlarında ve Şucaiye bölgesini bombaladı.

İşgal ordusu, 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını kara, deniz ve hava yoluyla sürdürerek çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 37 bin 765'ten fazla kişinin şehit olmasına, 86 bin 429'dan fazla kişinin de yaralanmasına yol açtı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha