HAMAS tarafından konuyla ilgili yayınlanan ve Aksa Tufanı Operasyonu’nda Filistin halkının ve direnişinin gösterdiği kahramanlığa dikkat çekilen bildiride, görüşmelerin devam eden Siyonist saldırılara karşı koymak için istişare ve ortak çalışma kapsamında gerçekleştiği ifade edildi.

Görüşmelerde siyasi ve askeri gelişmeler ile işgal ordusunun Gazze Şeridi’ni hedef alan saldırılarını sona erdirmek için sarf edilen çabaların ele alındığı belirtilen bildiride, görüşmelere katılan Filistinli liderlerin arabulucularla konuşulan ve özellikle de son günlerde gündeme gelen fikirler üzerinde durdukları kaydedildi.

Bildiride, görüşmelere katılanların Filistin direnişinin her türlü öneride hedefinin işgal ordusunun Filistin halkına ve özellikle de Gazze Şeridi sakinlerine düzenlediği saldırıları durdurmak; işgal rejiminin Gazze Şeridi’nden çekilmesini, Gazze Şeridi sakinlerine insani yardımların ulaşmasını ve Gazze Şeridi’nin yeniden imarını sağlamak, adil bir esir takası gerçekleştirmek olduğunu vurguladıkları kaydedildi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha