Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi Umre Organizasyonu, Konya gezisi ve İstanbul huzur turunun ardından sosyal etkinliklerine Kudüs turu ile devam etti. 
Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; üyelerimizle birlikte 9-12 Haziran 2023 tarihleri arasinda gönül corafyamıza, ilk mescidimiz Mescidi Aksa’nın da yer aldığı Kudüs’e bir  tur düzenledik. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa da cuma namazı ile başlayan kutsal topraklar turumuzda, Kudüs, Yafa, Eriha, El Halil, Ölüdeniz ve Zeytindağı’nı ziyaret ettik. Üyelerimize yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz turumuzun görmüş olduğu ilgi bizleri mutlu etti.


Bu sene içerisinde Umre Organizasyonu, Konya Kültür Gezisi ve İstanbul Huzur Turları düzenlemiştik. Kudüs turumuzu da tamamladık ama bitmedi tabiki. Bu yaz temmuz ayı içerisinde Büyük Balkan Turu gezimizi de inşallah aynı heyecanla gerçekleştireceğiz. 
Üyelerimizin keşkek günü, çiğköfte vb etkinliklerimizin yanı sıra kültür ve maneviyat gezilerine de yoğun ilgi göstermeleri motivasyonumuzu artırıyor. Bu konuda üyelerimizden gelecek taleplere de açığız şeklinde konuştu.