Battalgazi Belediyesi Göztepe Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen kurslar, haftanın 7 günü açık olup, 2 günü yetişkinlere, geri kalan günler ise çocuklara yönelik programlarla dolu. Hijyenik ortamı, uzman eğitmenleri ve yoğun ilgi gören programları ile yüzme kursları, sağlıklı yaşam ve spor alışkanlıkları kazandırma konusunda önemli bir rol oynuyor.

Yüzme kursuna katılan öğrenci, "Bence herkes yüzme kursuna gelmeli. Ortam çok güzel, beğendim. Yüzmeyi öğreniyorum. Herkesin yüzmeyi öğrenmek için buraya gelmesi lazım."dedi.

Yüzme kursuna yeni başlayan veli ise, "Gerek hocalarımızın ilgisinden gerek idareden çok memnun kaldık. Ben iki çocuğumu getiriyorum. Ortam da çok hijyenik. Çok memnunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

İlk derslerin başarılı geçtiğini ve velilerin mutlu ayrıldığını belirten Yüzme Antrenörü Miraç Eren, "İlk derslerimizi yaptık. Çocuklarımızın eğitimi gayet başarılıydı. Velilerimiz gayet mutlu ayrıldı. Aralarında çok başarılı çocuklarımız var. Eğitimler antrenörlerimiz eşliğinde ilerliyor. Çocuklarımızın yüzme sporuna yönlendirilmesi konusunda velilerimizden beklentilerimiz var. Yüzme sporu çocukların kas gelişimini, eklem gelişimini, vücut gelişimini, iskelet gelişimini sağlayan bir spor dalıdır. Bu sebeple çocuklarımızı yüzmeye gönderelim." şeklinde konuştu.

Havuz Sorumlusu Selim Karataş ise, Battalgazi Belediyesi Spor Kulübü olarak yüzme kulübünü açtıklarını ve ilk ay kayıtlarının tamamen dolduğunu ifade ederek, "Kulübümüz, hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik çeşitli programlar sunarak her yaş grubundan katılımcının ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Kurslarımızda hijyen ve güvenlik öncelikli konularımız arasında. Havuzumuzun düzenli olarak temizlenmesi ve sağlık standartlarına uygun hale getirilmesi için titizlikle çalışıyoruz. Ayrıca, eğitmenlerimiz alanında uzman kişilerden oluşuyor ve her biri çocukların ve yetişkinlerin yüzme becerilerini en üst düzeye çıkarmak için büyük çaba sarf ediyor. Bölgede yoğun bir talep var. Talebi arttırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz." dedi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha