UMURSAMADIĞIMIZ MANEVİ DEĞERLERİMİZ

Yaşadığımız kargaşa dolu bu hayatın içerisinde Dinimizle birlikte manevi değerlerimizi de yitirdik. Esasında bizler toplum olarak her türlü değerimize sahip çıkan ve bunlardan asla taviz vermeyen bir millet olduk yıllar boyu. Ama ne zamanki kuranı kapatıp her evde olması gereken bir eşya haline geldi işte o başlangıç bizlerin hem manevi değerlerini hem de dinimizin elimizden alınması için atılan büyük bir adımdı.  

İlk başlarda bizler bunun farkına varamadık batılaşma hevesi kendi değerlerimizi bir kenara atıp başka toplum ve idollerin yaşantılarına özenti bizi yavaş yavaş yok oluşa doğru sürükledi.

Halbuki bu konu ile ilgili Ebu Davut R.a rivayet ettiği Peygamber efendimiz Alahisseletu vesselamın bildirdiği hadisi şerifte peygamberimiz bizi uyarıyıror Kainatın efendisi diyorki: “Kim bir kavme (topluluğa) benzemeye çalışırsa 0, onlardandır.” 

Zaten islam dini bize her şeyin en güzelini getirdi. Ve Resulullah Alehisselatü vesselamın yaşantısıda bizim için örnek alınması gereken en güzel hayat oldu ama biz bunların hepsini bir kenara bıraktık. başka toplumlar ve başka inançlar bizi yozlaştırıp kuranı elimizden alıp bizi dinimizden uzaklaştırarak yönetme derdindeydiler ve bunun olmasına da biz yardımcı olduk.

Kulluğu unutan bir toplum olursak hem bu dünyada hem de ahirette bunun vebalinden kurtulamayız. 

Bizim düşmemizi bekleyen bir çok düşmanımız var. Kulluğumuzu unuturak onlara en büyük desteği biz vermiş oluyoruz. Tüm bu olanlar karşısında düşmanlarımıza vereceğimiz en büyük karşılık ne için yaratıldığımızı hatırlayıp silkelenip ayağa kalkmamız olacak.

 ÖMER FARUK TÜRK

YORUM EKLE