banner54

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "andımız" açıklaması

Türkiye Gençlik Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "andımız" tartışmaları kararlıklarını artırdıklarını söyledi.

banner99
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "andımız" açıklaması
banner112

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampusu'nda düzenlenen Türkiye Gençlik Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Danıştay'ın andımız kararı sonrasında şahit olduğumuz manzaralar bu konudaki kararlılığımızı daha da arttırmıştır." dedi.

Kardeş kavasına fırsat vermeyeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

"Bir daha hiç kimsenin, siyasi hırsları uğruna bu ülkenin gençlerini kardeş kavgasına sürüklemesine fırsat vermeyeceğiz. Andımız konusunda Danıştay'ın kararının ardından sosyal medyada, bazı yayın organlarında çıkanlar kararlılığımızı daha da artırdı. İçerik itibarıyla bu metin, bu milletin kültürünü, bakışını ortaya koyan bir metin değildir. Bizim andımız İstiklal Marşı'mızdır. İstiklal Marşı'ndan daha güzel bir ant olabilir mi? Kimse Türklüğünü inkar etmiyor ki. Ben Türk'üm, Türkçü değilim. İslam, ırkçılığı reddeder. Bu metin ezanı Türkçe okutmak isteyenlerin metnidir. Gazeteci kılıklı provakatörler ekranlardan kin kusmaya başladı. Kimi sözde hukukçuların, televizyonlarda Türkçe ezan zulmünü bile tekrar dillendirenler oldu." 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 13:33
YORUM EKLE
banner59
SIRADAKİ HABER