banner53

AB açısından utanç verici diyebileceğimiz bir gelişme var

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Birliği'nin, Mısır'da Arap Birliği ve Avrupa Birliği arasındaki zirveye liderler düzeyinde katılmasını "utanç verici gelişme" olarak değerlendirdi.

banner99
AB açısından utanç verici diyebileceğimiz bir gelişme var
banner112

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti İl Başkanlığındaki yönetim kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Mısır'daki idamların ardından düzenlenecek olan Arap Birliği ve Avrupa Birliği arasındaki zirveyi değerlendirdi.

Çelik, İhvan mensubu 9 gencin idam edilmesinin ardından, Avrupa Birliği'nin Mısır'daki zirveye liderler düzeyinde katılmasını "utanç verici gelişme" olarak değerlendirdi.

"Bugün AB açısından utanç verici diyebileceğimiz bir gelişme var." diyen Çelik, "O da Mısır'da haksız, hukuksuz yere insanlar idam edilirken, gençler sahte iddianamelerle, düzmece mahkemelerle idama gönderilirken Avrupa Birliği, Mısır'da, Arap Birliği ve Avrupa Birliği arasındaki zirveye liderler düzeyinde katılıyor." dedi.

Çelik, "Bugün ortaya çıkan bu tablonun Avrupa Birliği'nin insan hakları konusunda en çok konuşan liderlerinin, Avrupa Komisyonu Başkanı'nın, AB Konseyi Başkanı Tusk'ın orada olması ve bu görüntüyü vermesi kuşkusuz utanç verici bir tablo ortaya çıkarıyor. Hâlbuki bu zirvenin orada yapılmasına dönük herhangi bir açıklama yapmayacaklarsa en azından dünya bu idamlar gerçekleşmeden önce, bugün o zirve sırasında ve bundan sonrasında bu idamları gerçekleştirenlere karşı ne söyleyeceklerini duymak istiyor, ne yapacaklarını duymak istiyor. Dünyanın her tarafında çeşitli sebeplerle kara para akışıyla ilgili, diğer konularla ilgili, mali konularla ilgili hızlı ve güçlü yaptırımlara imza atanların gencecik insanlar idamlarla kırılırken, haksız yere öldürülürken, bir katliamla karşı karşıya iken sesini çıkarmamaları son derece anlamlıdır." 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 15:52
YORUM EKLE
banner63
SIRADAKİ HABER