KUL OLDUM AMA KULLUĞU BİLMİYORUM "İzle ve gör ne kadar hata yaptığını"

Tüm müslüman ülkelerde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Ve bu sıkıntılar karşısında neredeyse herkes sessiz kalıyor. Sessizliğimizin yegâne sebebi kulluk vazifelerimizi hakkıyla yerine getirmediğimizden kaynaklanıyor. Ve bunu çoğumuz önemsemiyor ve bu önemsememe neticesinde de haddi aşıyoruz. 

Allah’u Zülcelal maide suresi 3. Ayeti kerimede diyorki: bugün sizin için dininizi kemale erdirdim size nimetlerimi tamamladım ve sizin için din olarak islamı seçtim.

İnsanlar olarak bizler her dönemde Allah’u Zülcelal’in bize bildirdiklerine muhalif bir hal içerisinde olduk ve bu başkaldırma neticesinde Müslümanlar olarak hep sıkıntılar çektik. Birileri geldi önümüze vahabiliği koydu biz onun peşine gittik başka biri geldi selefiliği önümüze serdi biz onunda peşinde düştük bunlar gibi bir çok sapkın mesepler biz müslğmanları bölüp parçalamak için önümüze koydular ve bizde Müslümanlar olarak bu sapkınlıkların peşine düştük bunun neticesinde yozlaştık ve kuran ve sünnete karşı adeta savaş açtık. Gerçekleri gözmemiz gerekiyor biz işimize gelen şeylerin arkasına sığınarak yaşıyoruz sonrada ona buna  taş atıp kendi nefsimizi tatmin etme peşine düşüyoruz. Ondan sonrada müşrikler bize neden böyle yapıyor biz Müslümanlar neden bu kadar sıkıntı çekiyoruz diye konuşup duruyoruz. Soruyorum size Bizler önümüze her koyulanı din olarak kabul etmeseydik içimizdeki hainlere boyun eğmeseydik bu islam çoğrafyalarında çekilen bu sıkıntıların hangisi yaşanırdı.zle

YORUM EKLE