banner54

UMUDUNU MU KAYBETTIN? BU ViDEO TAM SANA GöRE - ÖMER FARUK TÜRK

banner97
UMUDUNU MU KAYBETTIN? BU ViDEO TAM SANA GöRE - ÖMER FARUK TÜRK
banner112

Dünyadaki, Etrafımızı saran, güzellik sandığımız her şey sadece bizi aldatıyor. Hayatımızdaki tüm olaylara ve gözümüzün gördüğü her şeye bize bakan tarafıyla değil onun  arkasında yatan hakikati görmeli ve hayatımızı da o gördüğümüz hakikat üzerine inşa etmeliyiz.

       Kıyamet gününde her insan ancak dünyadaki imanının nuruyla yürüyecektir. Çünkü kıyamet günü çok karanlık bir gündür. Parmağını bir kişinin gözüne sokarsan dahi seni göremez. İnsanın önünü görebilmesi için iman nuru lazımdır. Onun içinde Bu dünya hayatımızı Allah’u Zülcelal’e itaatle geçirmeliyiz ki kıyamet günü bu yaptığımız ameller bizim için önümüzü aydınlatan nur olsun.

       Allah’u Zülcelal Hadid suresi 12. Ayeti kerimede diyor ki:  O gün Mümin erkek ve kadınları, önlerinde ve sağlarında nurları ile giderken görürsün.

       Çünkü cennetin yolu sağ taraftadır. İnsanın sağ tarafı da nur ile aydınlanır. Cehennemin yolu ise sol taraftadır. O da zulmettir. Az önce söylediğimiz ayetin devamında Allah’u Zülcelal diyor ki: onlara şöyle denilecektir.  Bugün size müjde olsun! İçlerinde ırmaklar akan ve ebedi olarak içinde kalacağınız cennetler sizindir. İşte en büyük kurtuluş budur.

       Bizler tam olarak idrak edemiyoruz. Ayetler okunuyor hadisler söyleniyor ama sadece duyup geçiyoruz. Okuyalım dinleyelim anlayalım ama en önemlisi bütün bunları hayatımızın merkezine yerleştirelim.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 17:53
YORUM EKLE
banner60
SIRADAKİ HABER