banner53

Yıldırım’dan Flaş Açıklama: Zannediyorum Yarından İtibaren…

Sabah namazını Pendik'te Amine Hatun Camisi'nde kılan Yıldırım, gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

banner96
Yıldırım’dan Flaş Açıklama: Zannediyorum Yarından İtibaren…
banner112

Seçimler sonrası gelişen olayların hukuki bir zamana girdiğini" belirten Yıldırım, şunları söyledi:

Yüksek Seçim Kurulu da (YSK) İstanbul seçim neticelerine göre partimizin ve MHP'nin şikayetlerini inceledi. Zannediyorum yarından itibaren bir karara varacak.

Başından beri söylediğimiz birşey var, tek karar merci YSK'dır. Herkesin bu karara rıza göstermesi gerekir. Biz bunun neticesini bekliyoruz. Bu seçim sonrası olaylar, yanlışlıklar, olaylarla ilgili her şeyi söyledik, bize düşen beklemektir.

Zaman zaman çeşitli yorumlar yapılıyor, dün bir yazar iptal edilebilir, reddedilebilir veya İmamoğlu'ndan alınıp bir başkasına verilebilir diye. Öyle bir şey yok.

Neticeler alınıp bir başkasına verilmesi gibi sonucu yok. Tamamen yanlıştır. Öyle bir talebi ne partimiz ne de biz yaptık. Milletin iradesi sandıkta tecelli etmiştir. Vatandaşların verdiği oyların hak edilen yere gidip gitmediğinin mücadelesini verdik, üzerimize düşeni yaptık. Karar YSK'nındır.

Yıldırım, ramazan ayı ve Anneler Günü'nün hatırlatılması üzerine bu akşam ilk teravihin yapılacağını ve sahura kalkılacağını söyledi.

Tüm vatandaşların ramazanını tebrik eden Yıldırım, "Ramazan, rahmet, bereket ayıdır. İnşallah en güzel şekilde ihya etmeyi Allah nasip eder dua ediyoruz.

Yıldırım, "Annelerimiz, bizim her şeyimiz. Cennet annelerimizin ayağı altındadır Peygamberimiz. Genç yaşta annesini kaybetmiş biri olarak anne hasretini herkes bilir ama ben yaşayarak biliyorum.

Bizi dünyaya getiren, ülkeye hizmet imkanı veren eli öpülesi annelerin gününü kutluyorum. Annelerimiz evlatlarını ülkeye, millete, vatana güzel hizmet etsin diye yetiştirdiler. Terörün şehit ettiklerine rahmet diliyorum.

KAYNAK: A HABER

YORUM EKLE
banner63
SIRADAKİ HABER