banner66

Ve Beklenen O Adım Atılıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, muhalefet partilerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sebebiyle 'Meclis çalışmıyor' eleştirilerine yanıt verdi.

banner95
Ve Beklenen O Adım Atılıyor
banner112

Muş, bayrama kadar gündemlerinden çıkması gereken öncelikli yasalar olduğunu söyledi. Muş, Meclis çalışmaları devam ettiğini belirterek, "Genel Kurul'da Kapadokya Alan Başkanlığı' kurulmasına dair müzakereler başladı.

Önümüzdeki haftalarda yeni verilecek tekliflerle zaman işleyecek. Haziran'ın ilk haftası bayram. Meclis bayrama kadar aralıksız çalışacak. Askerlik ile ilgili düzenleme, Kapadokya teklifi, turizm teşvik yasası ve köprü geçişlerindeki trafik cezaları ve çeşitli kanunların yer alacağı düzenlemeler var.

KÖPRÜ CEZALARI

Muş, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım'ın gündeme getirdiği köprü geçiş cezalarıyla ilgili çalışmaları olduğunu belirterek, "Binali Yıldırım'ın gündeme getirdiği köprülerle alakalı bazı vatandaşlara verilen yüklü miktarda cezalar vardı.

Bu cezaların iptali için Meclis Başkanlığı'na sunacağımız teklif var. Meclis'in programına göre yasalaşması durumunda bu sorun da ortadan kalkacak.

Diğer alanlarla ilgili bir çalışmamız var. Netleştiği zaman onu da kamuoyu ile paylaşacağız. Şimdi üzerinde çalışıyoruz.

KAYNAK: A HABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 19:21
YORUM EKLE
banner64
SIRADAKİ HABER