banner53

Bu sefer ki adres Diyarbakır

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dün hayvan otlatırken kaybolduğu belirtilen Yusuf Yılmaz için arama çalışması başlatıldı.

banner94
Bu sefer ki adres Diyarbakır
banner112

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde hayvanlarını otlatmak için dün sabah saatlerinden itibaren evinden çıkan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz’dan dünden bu yana haber alınamıyor. Kaybolduğu belirtilen Yılmaz için arama çalışması başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, Çatakköprü Mahallesi'nde yaşayan Yılmaz, dün sabah saat 05.30 sıralarında iki kardeşi ile hayvanları otlatmak için evden çıktı.

Otlattıkları hayvanları bir araya getirmek için 3 ayrı noktaya dağılan kardeşlerden Başdeğirmen bölgesine giden Yusuf Yılmaz’dan bir daha haber alınamadı.

Yılmaz'dan haber alamayan yakınları durumu jandarmaya bildirdi.

İhbar üzerine bölgeye giden jandarma, UMKE, AFAD ve 112 Acil servis ekipleri gün boyunca kayıp Yusuf’u arıyor.

Ayrıca Batman Barajı'nda arama yapılması için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden de dalgıç ekip gönderildiği öğrenildi.

Yılmaz'ın bulunması için ekiplerce başlatılan arama çalışması sürüyor.

Diyarbakır Valiliği, Silvan ilçesinde dün hayvanları otlatmaya götürdükten sonra kendisinde haber alınamayan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz'ı arama çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Silvan'ın Çatakköprü Karakolu tarafından dün saat 17.05’te AFAD 122 hattına yapılan ihbar üzerine, 15-16 yaşlarında bir erkek çocuğunun hayvanları otlatmaya götürdükten sonra haber alınamadığı belirtildi.

Açıklamada , "Olay yerine ivedi olarak 2 arama kurtarma aracı ve 10 kişilik arama kurtarma personeli yönlendirilmiştir. Arama kurtarma faaliyetine geç saatlere kadar devam edilmiş ancak bir netice alınamaması nedeniyle çalışmalara ara verilmiştir." denildi.

Arama çalışmalarına bugün 2 arama kurtarma aracı, bir adet insansız hava aracı, bir adet anfibik araç, 18 kişilik AFAD arama kurtarma timi, 4 kişilik UMKE personeli, 3 kişilik 112 personeli, 50 Güvenlik Korucusu ve 6 kişilik Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma personeli olmak üzere toplam 81 personelle devam edildiği ifade edilen açıklamada, "Silvan Çatakköprüde bulunan sulama kanallarında çalışmaların daha sağlıklı olarak yürütülebilmesi amacıyla DSİ tarafından baraj kapakları kapatılarak suyun akışı geçici olarak durdurulmuştur." ifadesine yer verildi.


 

YORUM EKLE
banner64
SIRADAKİ HABER