banner66

Başkan’dan Flaş Sudan Açıklaması

Başkan Erdoğan ve Burkina Faso Devlet Başkanı Kabore basın karşısına çıktı. Başkan Erdoğan ve Kabore ortak açıklama da bulundu.

banner99
Başkan’dan Flaş Sudan Açıklaması
banner112

Burkina Faso Devlet Başkanı Roch Marc Christian Kabore ile Ankara'da basın karşısına çıkan Başkan Erdoğan, "Değerli dostum Kabore'yi ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum.

Cumhurbaşkanı Kabore ve heyetiyle kapsamlı ve verimli görüşmeler gerçekleştirdik. 62 milyon dolar civarındaki ticaret hacmimiz istenilen düzeyin çok altında.

Ticaret rakamını beraber çalışarak arttırma kararı aldık. Özel sektörü Burkina Faso ile çalışmaları yönünde teşvik etmeye devam ediyoruz. Dostum Kabore'ye girişimcilere vereceği destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Başkan Erdoğan, "Burkina Faso halkı 15 Temmuz sonrası Türk milleti ile dayanışma sergilemiştir. FETÖ'ye karşı verilen destekte dostum Kabore'ye güveniyorum. Suçluların iadesi anlaşmasını da en kısa sürede yapacağız.

ERDOĞAN'DAN SUDAN CEVABI

Başkan Erdoğan, "Darbe ile gelmiş bir siyasetçi değilim. Belediye Başkanlığımda bu yana sandıkla gelen ancak darbe ile muhattap olan bir insanım. Darbenin ne olduğunu neler katıp neler götüreceğini bilirim.

Darbeye karşıyım diyenlerin nasıl iş tuttuğunu da biliyoruz. Sandıkla gelenleri ipe götürdüklerini de biliyoruz. Sudan bizim köklü ilişkilerimizin olduğu bir ülke. Bu köklü ilişkilerin devamından yanayız. Temennim odur ki sükunetle kardeşlik içinde Sudan normal demokratik sürece girmelidir.

Çok değişik haberler geliyor. Sayın Ömer el Beşir evinde midir ya da başka yerde midir bilgi vermek sağlıklı değil. Milli uzlaşı ve barış içinde Sudan'ın bu süreci atlatması en önemli temennimdir.

KAYNAK: A HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 17:37
YORUM EKLE
banner65
SIRADAKİ HABER