banner55

Başkan Erdoğan Talimatı Verdi: Hayata Geçiyor

AK Parti yönetimi, 'gönül belediyeciliği' söylemi doğrultusunda mahalle meclislerinde vatandaşlarla bir araya gelecek.

banner100
Başkan Erdoğan Talimatı Verdi: Hayata Geçiyor
banner112

Vatandaşlar, yerel yöneticilere sorunlarını mahallesi bazında anlatma fırsatı bulacak. AK Parti'nin 11 maddelik yerel yönetim manifestosunda da yer alan 'Halkla Birlikte Yönetim' ilkesi hayata geçirilmeye çalışılacak.

Kentlerde kurulu olan kadın meclisleri, gençlik meclisleri ve çocuk meclislerinin de yeni dönemde daha aktif çalışması sağlanacak. Bu meclislerin kapasitesi genişletilerek toplumun tüm kesimlerinin buralarda temsil edilmesi sağlanacak.

HALKA FİKRİ SORULACAK

Her mahallenin sorunları teker teker tespit edilerek çözüm önerileri getirilecek. Mahalle halkının beklenti ve istekleri toplanarak yöneticilere aktarılacak.

Mahallede hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili olarak mahalle halkının görüş ve önerileri de bu meclisler aracılığıyla belirlenecek.

Mahalle meclisleri sayesinde belediye başkanı ve yerel yöneticiler de düzenli olarak mahalle sakinleri ile bir araya gelecek.

Mahalle meclisi toplantıları sayesinde vatandaşlar belediye başkanlarının vermiş oldukları sözleri yerine getirip getirmediklerini de denetlemiş olacak.

KAYNAK: Hürriyet

YORUM EKLE
banner65
SIRADAKİ HABER