banner56

Başkan Erdoğan Davet Etti Yarın Türkiye’ye Geliyor

Konsey Başkanı ve Sırp üye Milorad Dodik ile Boşnak üye Şefik Caferoviç, Bosna Hersek'te 7 Ekim 2018'de yapılan seçimden sonra Türkiye'ye ilk resmi ziyaretlerini yapacak.

banner100
Başkan Erdoğan Davet Etti Yarın Türkiye’ye Geliyor
banner112

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik ile Konsey üyesi Şefik Caferoviç'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine icabetle yarın Türkiye'ye resmi bir ziyaret yapacağını duyurdu.

Fahrettin Altun, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda şunları söyledi:

Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Sayın Milorad Dodik ve Konsey üyesi Sayın Şefik Caferoviç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle yarın ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Bu ziyaret, 7 Ekim 2018 tarihinde yapılan seçimler neticesinde göreve başlayan Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi'nin ülkemize gerçekleştireceği ilk resmi ziyaret olacaktır.

Görüşmelerde Türkiye ve Bosna-Hersek arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, çeşitli alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Sayın Dodik ve Sayın Caferoviç'in ziyaretlerinde ayrıca, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulması da öngörülmektedir.

KAYNAK: A HABER

YORUM EKLE
banner61
SIRADAKİ HABER