banner56

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Efendi Vefat etti

Abdülmetin Balkanlıoğlu hoca vefat etti İsmailağa Cemaati hocalarından Abdülmetin Balkanlıoğlu Hakk'a yürüdü. Balkanlıoğlu hoca bir süredir tedavi görüyordu.

banner95
banner112

Edinilen bilgiye göre; Abdülmetin Balkanlıoğlu (60) geçirdiği kalp krizi nedeniyle Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde vefat ettiği öğrenildi.

Ayrıca Balkanlıoğlu hocanın kardeşi olan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da vefat haberini doğruladı. 

ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU'NUN CENAZE PROGRAMI

Kalp krizi nedniyle vefat eden Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun cenaze namazı yarın öğle namazını müteakip Fatih Camii'nde kılınacak. Daha sonra Balkanlıoğlu'nun naaşı Sakızağacı Şehitliğinde toprağa verilecek.

İSMAİLAĞA'DAN AÇIKLAMA

İsmailağa Cemaati, Balkanlıoğlu'nun vefatı sonrası açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Mürşidimiz Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretlerinin ilim, irşâd, davet ve tebliğ alanında büyük bir davaya dönüşen usûlünün, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında insanlıkla buluşması konusunda büyük hizmetlerde bulunmuş olan, câmiamızın kıymetli hocalarından Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Efendi, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

Ümmet-i Muhammed’in dertleri ve sıkıntılarıyla hemhâl olan, kendine has unutulmaz üslûbu ile halkımızın gönlünde taht kuran ve hayatını Ehl-i Sünnet itikadının yayılması ve Sünnet-i Seniyye’nin tatbiki konusunda hizmete vakfeden muhterem hocamıza Mevlâ Te‘âlâ’dan rahmet, ailesi, yakınları, akrabaları ve ihvânımız başta olmak üzere bütün sevenlerine sabr-ı cemîl niyâz ediyoruz."

Balkanlıoğlu özel harekatçılara böyle seslenmişti!

Geçirdiği kalp krizi sonrası Hakk'a yürüyen Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi, yedi düvele karşı ülkemizi gururla savunan Türk askeri ve polisine böyle destek olmuştu.


'ÖZEL HAREKATA SESLENİYORUM YARALI ALMAYIN'

Sohbetlerinde her zaman askerimizin yanında duran Balkanlıoğlu, bir sohbetinde özel harekatçılara seslendi. Balkanlıoğlu, 'Ben özel harekata sesleniyorum, yaralı almayın. Emniyet güçlerine sesleniyorum kimseyi yaralı bırakmayın. Biz afedersiniz yılan beslemeye razıyız, akrep beslemeye razıyız, kurt canavar beslemeye razıyız ama bu melunları beslemeye razı değiliz. Ne dağda bırakın, ne şehirde bırakın Allah'ınızı seviyorsanız bırakmayın. Allah ne verdiyse.' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 18:41
YORUM EKLE
banner59
SIRADAKİ HABER