banner53

60 Bin Memur Alımında Önemli Gelişme

Türkiye'de kurumlar personel ihtiyacını gidermeye devam ediyor.

banner98
60 Bin Memur Alımında Önemli Gelişme
banner112

Personel ihtiyacı olan kurumlar işe alımlara başladı. Toplamda 69 bin personel ve memur alımların da kontenjanlar ve şartlar belli olmaya başladı.

PTT, İçişleri Bakanlığı, KYK, Sağlık Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Adalet Bakanlığı gibi kurumlar personel alımı yapacak. İşte kurum kurum personel ve memur alımları.

2019 yılı 60 bin memur ve personel alımı devam edecek. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmek üzere 60 bin kişi işe alınacak. PTT, KYK, Adalet Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Orman Bakanlığı gibi birçok devlet kurumunda personel ihtiyacı giderilecek. İşte personel alımı yapacak olan kurumlar.

ADALET BAKANLIĞI 17 BİN PERSONEL ALIYOR

Adalet Bakanlığı tarafından duyurulan ilanda; Mübaşir, İcra Katibi, infaz koruma memuru, Zabıt katibi, teknisyen, tekniker ve sağlık personeli gibi farklı birçok alanda istihdam edilmek üzere, 17 bin personel alınacağı bildirildi.

AİLE BAKANLIĞI 4 BİN PERSONEL ALIMI İLANI VERDİ

2018 senesinde erteleme yapılan Aile Bakanlığı personel alımı için, 2019 senesinde tekrardan ilan verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2018 senesinde ertelenen personel alımları 2019 sene içerisinde yapılacağı yer verildi.

ORMAN BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALIMI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 sene personel alımları açıklandı.

Bakanın yapmış olduğu açıklamaya göre 2,700 Orman Muhafaza Memuru, 300 şoför, 800 memur, 1,200 Orman Mühendisi alınacağı duyuruldu. Toplamda 5 bin personel alacak bakanlık, bu sene içerisinde alımları tamamlamayı hedefliyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI 29 BİN 600 PERSONEL ALIMI İLANI VERDİ

2019 senenin farklı dönemlerinde kısımlar şeklinde alınması hedeflenen Sağlık Bakanlığı Personel alımları, toplamda 29 bin 600 kişiyi istihdam edecek. 2018 senesinde personel alımın yapılacağı aylar olan Mayıs ve Haziran döneminde, ilk personel alımlarının gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

İLK ATAMA HAZİRAN'DA VE İLK ATAMA 20 BİN KİŞİ OLACAK

Sağlık Profesyonelleri Platformu Kurucusu Aras Ali Altıntaş tarafından yapılan açıklamada son 10 senenin en yüksek miktarda atamasının yapılacağını ve bu atama sayısının ise 30 bine yakın olacağını söyledi.

30 bine yakın sağlık personeli alımında ilk tercihlerin Haziran ayında alınacağını belirtti. Atamalar ile ilgili bilgi Sağlık Bakan Yardımcıs Muhammet Güven'den geldi.

Bakan Yardımcısı Muhammet Güven ilk tercihlerin Haziran ayında yapılacağını ve 30 bine yakın büyük alımda en çok sayının ilk tercihlerde atanacağı bilgisine yer verildi. İlk tercihlerde atama sayısı en az 20 bin olacağını da ekledi.

KYK 1000 KİŞİ ALACAK

Kredi ve Yurtlar Kurumu ise, 2019 sene içerisinde 1000 personel almayı hedefleniyor. 2019 senenin ilk 6 ayında başlayacak personel alımları, kısa zamanda tamamlanması hedeflenmektedir.

PTT 5 BİN PERSONEL ALIM İLANI VERDİ

PTT bünyesinde istihdam olmak isteyenlere müjde, PTT farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere toplamda 5 bin personel alacağını duyurdu.

PTT uzman yardımcısı, farklı alanlar için Mühendis, Mimar, Avukat, farklı alanlarda Tekniker, Büro ve Gişe Görevlisi alanlarının yanı sıra, farklı birçok alanda toplamda 5 bin kişinin alınması hedefleniyor

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 10 BİN POLİS ALACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yapmış olduğu açıklamalara göre, Eylül ayrı içerisinde 10 bin polis alınacak. 24. Dönem POMEM polis alımı sonrasında 25. Dönem POMEM polis alımı için müjde verilse de, henüz 10 bin polis alımı ne zaman yapılacak net bir tarih belirlenmedi.

KAYNAK: A HABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 22:16
YORUM EKLE
banner59
SIRADAKİ HABER