banner66

Vodafone FreeZone'dan genç müzisyenlere single fırsatı

- Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Aksoy: - "Gençlere Türkiye'nin 81 ilinden dijital ortamdan başvuru yapıp yarışmaya dahil olma fırsatı sunuyoruz. Gençlerimizi Türkiye'nin genç sesi olmaya davet ettiğimiz bu yarışmayla 5 yılda 20 bin genç müzisyene single çıkarma şansı tanıyacağız"

banner98
Vodafone FreeZone'dan genç müzisyenlere single fırsatı
banner112

İSTANBUL (AA) - Vodafone FreeZone, "FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması" ile Türkiye'nin yeni genç sesini seçecek ve 5 yılda 20 bin genç müzisyene single çıkarma şansı sunacak.

Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre, Vodafone FreeZone, müziğin dijitalleşmesine yönelik yatırımlarına bir yenisini ekledi.

Gençlere profesyonel kayıt yapma imkanı sunmak üzere geçen yıl hizmete açtığı Vodafone FreeZone Stüdyo'nun ardından şimdi de "FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması" ile Türkiye'nin yeni genç sesini belirlemeye hazırlanıyor.

Ülkenin dört bir yanından 14-26 yaş arası gençlerin katılımına açık olan yarışmayla, 5 yılda 20 bin genç müzisyene single çıkarma şansı sunulacak. Şubat başından bu yana bine yakın başvurunun alındığı yarışmaya toplam 2 bin kişinin başvurması bekleniyor.

Vodafone FreeZone, yeni müzik yatırımı "FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması" ile müziğe 5 yılda 100 milyon TL daha yatırım yapma hedefine doğru önemli bir adım atmış oldu.


- "Müziğe bugüne kadar 90 milyon TL’lik yatırım yaptık"

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Türkiye'de "müzik" ve "müzik alanında genç yetenekleri desteklemek" denince akla gelen ilk marka olmayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Vodafone FreeZone ile gençlerin yeteneklerini özgürce sergileyebilecekleri alanlarda onlara fırsatlar sunuyoruz. Gençlerin yetenekli olduğu sanat dallarından müziğe özel önem veriyoruz. Gençlerle ilişkilerimizi daha da güçlendirmek için gençlerin ortak tutkusu müziği sahipleniyoruz. Müziğe bugüne kadar 90 milyon TL’lik yatırım yaptık. Şimdi bu yatırımımızı 'FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması' ile bir adım ileriye taşıyoruz. Gençlere Türkiye'nin 81 ilinden dijital ortamdan başvuru yapıp yarışmaya dahil olma fırsatı sunuyoruz. Gençlerimizi Türkiye'nin genç sesi olmaya davet ettiğimiz bu yarışmayla 5 yılda 20 bin genç müzisyene single çıkarma şansı tanıyacağız. Vodafone FreeZone olarak, kendi çizdikleri özgürlük yolculuklarında gençlere yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz."

Verilen bilgiye göre, bu yıl ilk kez yapılacak "FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması" için gençler, telefonlarını kullanarak şarkılarını kaydettikten sonra videolarını internete yükleyerek başvuru yapabilecek. Yarışmaya son başvuru tarihi 12 Mart olacak. Ön elemeyi geçen 30 kişi, Çeyrek Final'de FreeZone Stüdyo'da performanslarını sergileyecek. Bu performanslardan çıkacak videoların internette yayınlanmasının ardından dijital kanallar üzerinden yapılacak halk ve jüri oylamasıyla 15 genç yarı finalist belirlenecek.

Yarı Final'de genç yarışmacılar, bir kez daha FreeZone Stüdyo'da performanslarını sergileyecek. Gençlerin performans videoları ve jürilerin yorum videoları halk ve jüri oylamasına açılarak 5 genç finalist belirlenecek. Büyük Final’de genç finalistler FreeZone Stüdyo’da canlı yayında performanslarını sergileyecek. Canlı yayın esnasında yapılacak halk oylaması sonucu birinci olan genç müzisyen, single çıkarma şansı yakalayacak.

YORUM EKLE
banner59
SIRADAKİ HABER