banner56

Fuat dedeyi “bitmeyen aşkından“ ölüm ayırdı

- Trabzon'da 61 yıldır evli olan, "hastalıkta ve sağlıkta" sözüne sadık kalarak "Fuat dedenin 60 yıldır bitmeyen aşkı" haberiyle gündeme gelen 85 yaşındaki Fuat Özkan'ın, 8 yıldır yatalak olan eşi Nazmiye Özkan hayatını kaybetti

banner98
Fuat dedeyi “bitmeyen aşkından“ ölüm ayırdı
banner112

TRABZON (AA) - Trabzon'da 61 yıldır evli olan, "hastalıkta ve sağlıkta" sözüne sadık kalarak "Fuat dedenin 60 yıldır bitmeyen aşkı" haberiyle gündeme gelen çifti ölüm ayırdı.

Trabzon'un Maçka ilçesine bağlı Yazlık Mahallesi'nde yaşayan, 12 çocuk 80 torun sahibi Fuat ve Nazmiye Özkan çifti, 10 yıl önce alzaymır hastalığıyla tanıştı. Eşine teşhis konduktan sonra onu bir an bile yalnız bırakmayan Fuat dede, tedavi için yoğun mücadele verdi.

Hastalığının ilerlemesi üzerine yatağa bağımlı hale gelen Nazmiye Özkan'ı 8 yıldır bir an bile yalnız bırakmayan Fuat dede, aniden rahatsızlaşan eşi Nazmiye Özkan'ı kaybetti.

Hayatını kaybeden Nazmiye Özkan'ın cenazesi, Maçka ilçesine bağlı Yazlık Mahallesi Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze namazına Özkan'ın aile ve yakınlarının yanı sıra Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan da katıldı.

Koçhan, aileye taziyelerini iletirken Fuat dedenin duygusal anlar yaşadığı görüldü.

Koçhan'a sarılan Özkan, "Keşke yaşasaydı da yine öyle yatsaydı, yanımda dursaydı" diye gözyaşı döktü.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 15:51
YORUM EKLE
banner60
SIRADAKİ HABER