banner56

Emniyet 'milli kriptolu' telsiz sistemine geçiyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, 15 ilde kurulumu tamamlanan Milli Kriptolu Sayısal Telsiz Sistemi'ne geçiyor. Yürütülen çalışmalar ile Ankara ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu 7 il daha projeye dahil edildi.

banner97
Emniyet 'milli kriptolu' telsiz sistemine geçiyor
banner112

ANKARA (AA) - CANKUT TAŞDAN - Emniyet Genel Müdürlüğü, 15 ilde kurulumu tamamlanan Milli Kriptolu Sayısal Telsiz Sistemi'ne geçiyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen telsiz haberleşmesinde "Milli Kriptolu Sayısal Telsiz Sistemi"ne geçiş için hazırlıklar sürüyor.

Yürütülen çalışmalar ile Ankara ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu 7 il daha projeye dahil edildi. Milli kriptolu, dış müdahalelere kapalı veri iletişimine imkan ve yönetim kolaylığı sağlayan, analog telsizlerle de uyumlu telsiz haberleşme sisteminin kurulumu 15 ilde tamamlandı.

Yeni sistemle yetkisiz kişilerin polis telsizlerini dinlemesi engellenecek. Sistem sadece haberleşme sağlamayıp, araç ve kimlik sorgusu yaparak uyumlu cihazlarla gerektiğinde görüntü alışverişinde de kullanılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 13:27
YORUM EKLE
banner65
SIRADAKİ HABER