banner53

Dış ticaret endeksleri açıklandı

Dış ticaret endeksleri Aralık 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre birim değerde ihracat yüzde 4,2 azalırken ithalat değişmedi.

banner97
Dış ticaret endeksleri açıklandı
banner112

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kartal'daki çöken bina ile ilgili son bilgileri paylaştı. Bakan Soylu, 14 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Önceki gün İstanbul Kartal'da çöken 8 katlı binanın enkazında arama ve kurtarma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Çalışmalarda 47'nci saatte girerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yayılan çalışmalarla ilgili son bilgileri paylaştı.

Enkazdan çıkarılan 63 yaşındaki Fatma Karaman'ın cenazesine katılan Bakan Soylu, daha sonra Kriz Masası'na geçerek burada açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Şu anda 47'nci saatteyiz. Çalışmalarımız aynı hızla devam etmektedir. AFAD'ın yönlendirmesiyle itfaiye, UMKE, 112 sağlık ve sivil toplum örgütleriyle çalışmalar aynı şekilde devam etmektedir. Şu ana kadar 14 kişiyi kaybettik, 14 vatandaşımızı da sağ çıkarabildik" dedi.

Soylu, "Dün akşam saat 11.00'de kayıp sayımız 11'di. O saatten sonra 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sağ kurtulamadılar. Hafif yağmurun herhangi bir yavaşlatıcı engeli söz konusu değil. 14 yaralımızın durumu iyi. Göçük altında kalanları sağ salim şekilde çıkarmayı umut ediyoruz."

Çöken binada hayatını kaybeden ve yaralananların isimleri şöyle; Ayşe Alemdar, Yıldız Gündüzoğlu, Fatma Karaman, Mustafa Alemdar, S Safiye Alemdar, Erdoğan Alemdar, Saime Alemdar, £crin Naz Alemdar, Eslem Alemdar, Gökay Alemdar ve enkaz altından yeni çıkarılan 3 kişi ile birlikte toplamında 14 kişi hayatını kaybetti.

Yaralıların isimleri ise şöyle; Hilal Tuana Alemdar, Halil İbrahim Alemdar, Adem Alemdar, Hatice Aliefendioğlu, Adile Oral, Nazan Tekgoz,  Güler Yılmaz, Bahriye Aktar, Tayyip Mahmut Alemdar, Ali Alemdar, Hüsniye Yaman, Leyla Yaman, Azra Havva Tekgöz ve Mert Aydın

İtfaiye ekipleri ve ambulansların hazır bulunduğu sokakta, arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.


 

YORUM EKLE
banner62
SIRADAKİ HABER