banner56

Bomba itiraf: Bu silaha karşı koyacak gücümüz yok

Almanya Uzay Merkezi uzmanlarından Zimper, Rusya'nın başarıyla test ettiği hipersonik Avangard füzesine karşın Batı dünyasının etkili bir savunma sistemine sahip olmadığını belirtti.

banner97
Bomba itiraf: Bu silaha karşı koyacak gücümüz yok
banner112

Almanya Uzay Merkezi uzmanlarından Dirk Zimper, Rusya'nın aralık ayında başarıyla test ettiği Avangard hipersonik füzesine karşın Batı dünyasının etkili bir savunma sistemi olmadığını söyledi.

"BU FÜZEYİ ENGELLEMEK PEK MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR"

Almanya'nın Deutschlandfunk radyosuna açıklamalarda bulunan Avrupalı uzman Zimper, söz konusu füzeye karşı önlemlerin alınmaya çalışıldığını, fakat böylesi bir hipersonik füzeyi önlemenin "pek de mümkün olmadığını" açıkladı.

"BÖYLE BİR SİLAHA KARŞI KOYACAK BİR SAVUNMA SİSTEMİ YOK"

ABD'nin Stratejik Komutanı John Hyten’ın sözlerine atıfta bulunarak ABD'nin de bu durumun farkında olduğunun altını çizen Zimper, Hyten'ın ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler Komitesine verdiği brifingde, ülkelerinin böylesi bir silaha karşı koyabilecek bir savunmaya sahip olmadığını belirttiğini aktardı.

"ÜÇ ÜLKE KAFA KAFAYA"

Rusya'nın sahip olduğu bu teknolojiyi Çin ve ABD'nin de araştırmakta olduğunu ifade eden Zimper, "Çekişme içerisinde olan ABD, Rusya ve Çin, onlarca yıldır bu teknolojiyi araştırıyor. Bu alanda kimin önde, kimin geride olduğunu söylemek gerçekten çok güç. Üç ülke de kafa kafaya dersek yanılmış olmayız diye düşünüyorum" sözlerini kullandı.

YORUM EKLE
banner63
SIRADAKİ HABER