banner53

Savunma Sanayii İcra Komitesinde önemli projeler değerlendirildi

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda, toplam 13,5 milyar TL bedeli olan projeler değerlendirildi.

banner95
Savunma Sanayii İcra Komitesinde önemli projeler değerlendirildi
banner112

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada; sınır içi ve ötesinde harekât düzenleyen güvenlik birimlerinin daha güçlendirilmesi için yerli ve millî sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projelerin gözden geçirilerek yeni kararlar alındığı bildirildi.

Toplam 13,5 milyar TL bedeli olan projelerin değerlendirildiği toplantıda, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili tedbirler alındığı da kaydedilen açıklamada, "Bu kapsamda; ATAK helikopterine yeni kabiliyetler kazandırılması, yeni İHA sistemleri, kara, hava ve deniz araçları, karıştırıcı sistemler, radar ve komuta kontrol sistemlerinin modernizasyonu ile güvenlik birimlerimizin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirilmiştir." denildi. 

YORUM EKLE
banner60
SIRADAKİ HABER