banner53

Facebook Kullanıcıları Dikkat: Tamamen Değişiyor

Sosyal medya devi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram ve Facebook'ta hayata geçirmeyi ve büyük değişiklik yapmaya gidiyor.

banner95
Facebook Kullanıcıları Dikkat: Tamamen Değişiyor
banner112

Amerika Birleşik Devletleri' San Francisco'daki Facebook'un senelik F8 Geliştirici Konferansın açılışında konuşma yapan Zuckerberg, Facebook'un yeni stratejisinin kişisel verilerin ve mahremiyetin korunması üzerine kurulacağını söyledi.

Toplantıda ayrıca Facebook ve Instagram için beklenen yenilikler de duyuruldu. Facebook'un mobil aplikasyon tasarımı hemen devreye girerken, yeni web sitesinin yakın zamanda aktif olacağı belirtiliyor.

Zuckerberg, özellikle genç kullanıcılarda ciddi bir psikolojik sorunu haline gelen "beğeni yarışına" son vermeyi düşünüyor.

İnsanları ne kadar beğeni aldığı değil fotoğraf ve video paylaşımına odaklanmalarını istiyoruz" Zuckerberg Instagram'da paylaşılan fotoğraf ve videolardaki beğeni sayılarını gizleyecek. Böylelikle beğeni sayısını takipçiler değil, sadece paylaşan kişi görebilecek.

Psikologlar Instagram ve Facebook'taki "beğeni yarışının" bazı kişilerde ciddi psikolojik sorunlara yol açtığı konusunda uyarıyor.

Facebook, 'Dating' adıyla 14 ülkede Tinder benzeri 'çöpçatanlık' uygulamasını kullanıma gireceğini duyurdu. Brazilya, Kanada, Meksika, Arjantin ve Vietnam gibi ülkelerde başlatılacak uygulama, ABD'de senenin sonunda kullanıcılara açılacak. Bu uygulama Türkiye'de olmayacak.

Yeni özellik aracılığıyla Facebook kullanıcıları, mevcut profilleriyle bağlantılı bir çöpçatan profili oluşturabilecek. Bu profil, kullanıcının Facebook arkadaşları tarafından görülmeyecek. Facebook'un geliştirdiği algoritması sayesinde olası eş tavsiyelerinde bulunulacak.

Uygulamanın kodlarını baştan aşağıya yenileyen Facebook, Messenger uygulamasının boyutunu da sadece 30 MB'a düşürüyor. Artık çok daha hızlı bir şekilde açılan Messenger uygulaması, eskiye oranla daha hızlı çalışıyor ve pil ömrünü uzatıyor. Facebook'un asıl planının Messenger'ı dünyanın en hızlı iletişim uygulaması yapmak olduğu söyleniyor.

Facebook Messenger'da kullanıcılar aynı anda videoları birlikte izleyebilecek. Facebook'ta kullanıcılar video izlemek için arkadaşlarını davet edebilecek. Bu özellik şu an deneme aşamasında.

Sene sonunda tüm dünya için kullanıma açık olacak. Ayrıca Messenger'ın Windows ve MacOS için masaüstü versiyonları da olacak.

KAYNAK: A HABER

YORUM EKLE
banner61
SIRADAKİ HABER