banner55

Beklenen Özellik Geldi! Devrim Gibi Yenilik

Google'ın açıklamasına göre kullanıcılar artık Google'ın daha iyi bir kullanım tecrübesi için sakladığı kişisel verilerin ne kadar süre saklanacağına karar verebilecek.

banner96
Beklenen Özellik Geldi! Devrim Gibi Yenilik
banner112

Google'ın yeni uygulaması kullanıcılara, etkinlik verilerini ne kadar süre ile saklanmasına izin vereceğini seçmesine izin vererek bilgilerin üç ay ile 18 ay arasında bir süre içinde otomatik olarak silinmesi için talimat verebilecekler.

Google Resmi blogunda yayınlanan bilgilendirme mesajında şöyle denildi:

Google olarak ürünlerimizin herkese yardımcı olmasını hedefliyoruz. Konum Geçmişi veya Web Uygulama Etkinliği ayarlarını açık konuma getirdiğinizde, bu veriler Google ürünlerinin sizin için daha kullanışlı olmasını sağlayabiliyor.

Halihazırda Konum Geçmişi ve Web ve Uygulama Etkinliğinizi açma/kapama kontrollerine Google Hesap hizmeti üzerinden kolayca erişebiliyorsunuz ve dilerseniz verilerinizin tamamını veya bir bölümünü elle silebiliyorsunuz.

Etkinlik verilerinizi ne kadar süreyle tutmak istediğinize dair bir zaman sınırı seçtikten sonra bu süreden daha eski olan her türlü veri otomatik olarak ve sürekli şekilde siliniyor.

Söz konusu kontroller ilk olarak Konum Geçmişi ile Web ve Uygulama Etkinliği için geçerli olacak ve önümüzdeki haftalarda kapsamı genişleyecek.

Google'ın açıklamasının devamında kullanıcılarının verilerini her zaman kullanıcılar için en uygun olacak şekilde yönetilebilmesi ve Bunun gerçekleşmesi için size en iyi kontrol imkanını sağlama konusunda son derece kararlıyız.

KAYNAK: A HABER

YORUM EKLE
banner65
SIRADAKİ HABER