banner52

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri duyuldu. Emniyet Müdürlüğü'ne çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk gelen bilgilere göre bir polis memurunun Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi vurduğu, Personel Daire Başkanı dahil 2 polisi yaraladığı kaydedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da olayın ardından bir açıklama yaptı. Saldırıyı gerçekleştiren polisin gözaltına alındığı öğrenildi.

banner95
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu
banner112

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri duyuldu. Emniyet Müdürlüğü'ne çok sayıda ambulans sevk edildi.

İlk gelen bilgilere göre bir polis memurunun Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, bir polis memuru tarafından vuruldu.

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri: 4 polis yaralı

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri: 4 polis yaralı

Rize Emniyet Müdürlüğünde öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle silahlı kavga çıktı. İlk belirlemelere göre, 4 polis yaralanırken, Rize Emniyet Müdürlüğü binasına çok sayıda ambulans sevk edildi. Olayın nasıl çıktığı araştırılıyor.

  • Emniyet Müdürü Altuğ'un sağlık durumu

Yaralanan emniyet müdürü Altuğ verdi hastaneye kaldırıldı. Aynı saldırıda personel şube müdürü Ercan Polat ve 2 polis memuru da yaralandı.

Saldırıyı gerçekleştiren polisin trafik şubede görevli olduğu ve olayın ardından gözaltına alındığı öğrenildi.

Olayda yaralanan polislerin, Personel Şube Müdürü ile Koruma Şube Müdürü olduğu bildirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayın ardından yaptığı ilk açıklamada, "Rize Emniyet Müdürü şu an hastanede. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize'ye hareket ediyor" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan Rize'deki olayla ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Soylu'dan Rize'deki olayla ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize Emniyet Müdürlüğü'ndeki olaya ilişkin, 'Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize'ye hareket ediyor.' dedi.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi kimdir?

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur.

  • 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.
  • Altuğ ayrıca, ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda Türkiye'yi temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 16:09
YORUM EKLE
banner63
SIRADAKİ HABER