banner56

Kan donduran ilan! 'Kirala, kullan, getir'

İnternetten silah satan şebekein sosyal medyadaki ilanlarında 'Bu silah mimlidir' ifadesini kullandığı belirlendi. Ele geçirilen silahlarla cinayet işlenip işlenmediği araştırılıyor.

banner98
Kan donduran ilan! 'Kirala, kullan, getir'
banner112

Ruhsatsız silahla işlenen cinayetlerin artması üzerine harekete geçen Organize ve Siber Suçlar polisleri, internet üzerinden silah satan şebekeye yönelik İstanbul'daki 60 ayrı adrese baskın yaptı. Gözaltına alınan 48 kişi arasındaki 7 şüphelinin çete üyesi olduğu belirlendi. 

YAZIŞMALARI DEŞİFRE EDİLDİ

Silah satan çete üyelerinin yazışmaları da deşifre edildi. Konuşmalarındaki "Kirala, kullan, getir dönemi" gibi ifadeler dikkat çekti. Geçmişte suça karıştığı iddia edilen bazı silahların "Bu silah mimlidir. Sıkıntılı. Ama Silahtır" ifadesiyle satışa sunulduğu da belirlendi.

"TANK BİLE BULURUZ"

Silah çetesinin ilanlarında "Sıfır kuru sıkı silah dahil ne ararsan var. Silahın kralı bizde. Müşteri isterse tank bile buluruz" ifadeleri de yer aldı. Ele geçirilen ve balistik incelemeleri süren silahların geçmişte herhangi bir suç olayında kullanılıp kullanılmadıkları inceleniyor. 

KAYNAK: HÜRRİYET

YORUM EKLE
banner61
SIRADAKİ HABER