banner55

Gazze’de şehit sayısı 7’ye yükseldi

Gazze’nin güneyindeki Hanyunus kentinde İsrail güçlerinin kara ve havadan saldırısında şehit olanların sayısı 7’ye yükseldi.Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin...

banner94
Gazze’de şehit sayısı 7’ye yükseldi
banner112

Gazze’nin güneyindeki Hanyunus kentinde İsrail güçlerinin kara ve havadan saldırısında şehit olanların sayısı 7’ye yükseldi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin saldırısında Muhammed Omar Abu-Hatir (26) isimli Filistinlinin şehit olduğunu belirtti. Kudra, daha önce yaptığı açıklamada, Noor Baraka (37), Mohammad El-Kara (23), Allaeldin Quidr (22), Mahmoud Musabah (25), Alaa Nasir Fsifs(24) ve Mustafa Abu-Oda (21) isimli 6 Filistinlinin İsrail güçlerinin saldırısında şehit olduğunu aktardı. İsrail güçleri bu gece Gazze’nin güneyindeki Hanyunus kentine kara ve havadan saldırılar düzenledi. Öte yandan, İsrail ordusundan yapılan açıklamada; İsrail Kuvvetlerinin Gazze Şeridi’nde bir güvenlik operasyonu gerçekleştirdiği sırasında çatışmalar yaşandığını duyurdu. Ordu açıklamasında, çıkan çatışmalarda bir askerin öldüğünü, bir askerin ise yaralandığını belirtti.

YORUM EKLE
banner64
SIRADAKİ HABER